search
REKLAMA
News

STEPHEN DORFF żałuje krytycznych komentarzy na temat CZARNEJ WDOWY i Scarlett Johansson

Dorff podkreśla, że Scarlett Johansson to jego stara znajoma.

Łukasz Budnik

27 lipca 2021

REKLAMA

Na początku lipca, niedługo przed premierą widowiska Czarna Wdowa, do sieci trafiły wypowiedzi aktora Stephena Dorffa, który w negatywnym tonie wypowiedział się o współczesnych filmach superbohaterskich, skupiając się właśnie na filmie ze Scarlett Johansson. Aktor, który zagrał antagonistę w filmie Blade (także adaptacja komiksu Marvela, dystrybuowana przez New Line Cinema) z 1998 roku, stwierdził, że współczesne kino o superbohaterach pokazuje, co jest nie tak z przemysłem filmowym. 

Dorff mówił wówczas:

[Czarna Wdowa] wygląda jak śmieci, jak zła gra komputerowa. Wstyd mi za tych ludzi. Wstyd mi za Scarlett! Jestem pewny, że dostała z pięć, siedem milionów, ale wstyd mi za nią. Nie chcę być w takich filmach, naprawdę. Wolę w zamian znaleźć młodego reżysera który będzie następnym Kubrickiem i zagrać dla niego.

 

Dorff negatywnie odniósł się wówczas też do tegorocznych Oscarów, stwierdzając, że były żenujące i dodając, że przemysł filmowy staje się teleturniejem. “Masz aktorów i filmowców, którzy nie wiedzą, co robią. Wszyscy jesteśmy w małych pudełkach. Streaming, telewizja, film – dziś to wszystko jeden wielki pie*dolnik”. Minęło kilka tygodni, a Dorff skorzystał z okazji, by wyznać, że źle czuje się ze swoją wypowiedzią i że był wówczas w kiepskim nastroju. W rozmowie z TMZ aktor powiedział:

Uwielbiam Scarlett. Myślę, że moja wypowiedź została nieco wyrwana z kontekstu. To świetna aktorka. (…) Słyszałem, że zostanie  mamą, więc życzę jej wszystkiego najlepszego. To moja stara znajoma, więc źle mi z tymi komentarzem. (…) Nie widziałem “Czarnej Wdowy”, nie chodzę na takie filmy. Podobał mi się “Iron Man”, lubię, gdy idą w mroczniejszym kierunku. Uwielbiam “Jokera”, czekam na nowego “Batmana”. Ten facet w Anglii złapał mnie w momencie, gdy plotłem bzdury. Tak się zdarza. Nie rozmawiałem ze Scarlett, ale wysłałem jej wiadomość.

Tymczasem MCU pracuje nad nową wersją przygód Blade’a – zagra go Mahershala Ali, z którym Stephen Dorff spotkał się na planie Detektywa

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA