search
REKLAMA
News

Serialowy spin-off THE BATMAN w drodze na HBO MAX

Łukasz Budnik

10 lipca 2020

REKLAMA

To dobry czas dla fanów Batmana. Jest wielce prawdopodobne, że do swojej roli z filmów Tima Burtona powróci Michael Keaton, a ponadto wciąż trwają pracę nad solowym filmem o tej postaci – The Batman w reżyserii Matta Reevesa. “The Hollywood Reporter” poinformowało, że twórca dodatkowo stworzy serialowy spin-off filmu, który trafi na HBO Max.

Produkcja skupi się na policji w Gotham i będzie osadzona w tym samym uniwersum, co film Reevesa. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawią się w niej Robert Pattinson i Jeffrey Wright, wcielający się kolejno w Batmana i komisarza Gordona. Przedstawiciele HBO Max stwierdzili, że serial będzie świetną okazją by zagłębić się w świat przedstawiony w The Batman i eksplorować złożone społeczeństwo Gotham.

Reeves stworzy serial wraz z Terencem Winterem, który ma na koncie takie dokonania jak Rodzina SopranoZakazane imperium czy Wilk z Wall Street. Reżyser jest podekscytowany, że serial rozszerzy jego wizję i zagłębi się w wątki, które są odpowiednie dla takiego formatu. Nie znamy jeszcze tytułu serialu, ale mówi się o nazwie Gotham Central.

W latach 2014-2019 stacja Fox emitowała inny serial o rodzinnym mieście Batmana, zatytułowany po prostu Gotham, nie dzielił on jednak uniwersum z żadnych z filmów. 

Ciekawi was ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA