search
REKLAMA
News

Sequel DIUNY Denisa Villeneuve’a już w przygotowaniu

Łukasz Budnik

6 listopada 2019

diuna
REKLAMA

Na 18 grudnia 2020 zaplanowana jest premiera Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve’a, a już teraz trwają prace nad scenariuszem do kontynuacji. Skryptem zajmuje się Jon Spaihts. 

Twórca jeszcze do niedawna piastował funkcję showrunnera serialu będącego spin-offem filmu, zatytułowanego Dune: The Sisterhood. Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max, a pilota również wyreżyseruje Villeneuve. Według źródeł “The Hollywood Reporter” przedstawiciele Legendary (produkującego serial i filmy) nie byli do końca zadowoleni z tego, co Spaihts przygotował na rzecz spin-offu, wobec czego usunęli go ze stanowiska showrunnera aby mógł w pełni skupić się na filmie – pozostanie jednak producentem. W tym momencie trwają poszukiwania jego zastępcy.

Spaihts napisał pierwszą część Diuny wraz z Villeneuve’em. Film jest aktualnie w postprodukcji. Twórcom udało się zebrać iście gwiazdorską obsadę – są w niej takie nazwiska, jak  Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Jason Momoa, Zendaya i Oscar Isaac.

Oficjalnie sequel przyszłorocznej Diuny nie został jeszcze zapowiedziany, ale jest to być może kwestia czasu. Legendary ma większy plan na świat Diuny – uwzględnia on między innymi gry oraz komiksy.

Czekacie na film Villeneuve’a?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA