search
REKLAMA
News

Schwarzenegger chciał, żeby kwestia “I’ll be back” brzmiała inaczej. Cameron: “Nie mów mi, jak pisać”

Schwarzenegger wspomina historię z planu “Terminatora”.

Łukasz Budnik

10 czerwca 2023

REKLAMA

Arnold Schwarzenegger w swojej karierze zebrał wiele kultowych cytatów, a jednym z nich jest I’ll Be Back Terminatora. W nowym dokumencie poświęconym aktorowi poświęcono trochę miejsca scenie, w której Terminator wypowiada to zdanie.

Jak wspomina Schwarzenegger, po przeczytaniu scenariusza uznał, że do robota bardziej pasowałaby pełna konstrukcja “I will be back”. Z uwagą tą poszedł do Camerona, który powiedział mu “Jesteś scenarzystą? Nie? Cóż, to nie mów mi, ku*wa, jak pisać”.

Sam Cameron tak wspominał realizację tej sceny:

W połowie zdjęć kręciliśmy scenę na komisariacie. Padała tam kwestia “I’ll come back”. To nie miał być jakiś wielki moment. Z jakiegoś powodu Arnold nie powiedział “I’ll come back”, więc powiedziałem, żeby uprościł i powiedział “I’ll be back”.

Schwarzenegger przyznaje, że on się mylił, a Cameron miał rację, biorąc pod uwagę, jak mocno cytat ten zakorzenił się w popkulturze.

Terminator zadebiutował w 1984 roku i okazał się sukcesem finansowym, zarabiając 78 mln dolarów przy 6,4 mln dolarów budżetu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA