News
Czternastolatek pomógł stworzyć jedną ze scen w „Spider-Manie: Poprzez multiwersum”. Oto szczegóły
„Spider-Man: Poprzez multiwersum” to hit wśród widzów.
W kinach możemy oglądać świetnie oceniany film Spider-Man: Poprzez multiwersum, kontynuację nagrodzonego Oscarem Spider-Man Uniwersum.
W kontynuacji oglądamy kolejne światy i jeszcze więcej wersji Spider-Mana. W obsadzie głosowej znajdą się m.in. Oscar Isaac, Daniel Kaluuya, Shameik Moore oraz Hailee Steinfeld. Sequel, zatytułowany Spider-Man: Poprzez Multiwersum skupia się na relacji Milesa Moralesa z Gwen Stacy oraz ich podróży przez multiwersum. Miles mierzy się z Spotem (Jason Schwartzman), który ma umiejętność podróży międzywymiarowej. Bohater wdaje się też w konflikt ze Spider-Manem 2099, któremu głos użycza Isaac.
Wśród światów widzimy w filmie jest także świat LEGO. Producenci Phil Lord i Chris Miller chcieli uwzględnić taki fragment ze swoją na swoją wcześniejszą pracę przy LEGO: Przygodzie, a do współpracy przy jego tworzeniu zaprosili czternastoletniego Prestona Mutangę. Nastolatek wsławił się w sieci, gdy odtworzył w LEGO zwiastun Poprzez multiwersum. Lord i Miller wspominają:
LEGO: Przygoda zostało zainspirowane ludźmi, którzy tworzą w domu filmy przy pomocy Lego. Z kolei ideą przyświecającą „Spider-Verse” jest to, że każdy może zostać bohaterem. Tymczasem tu pojawiła się heroiczny młodzieniec zainspirowany filmem, który z kolei został zainspirowany takimi, jak on.
Poniżej jedno z dzieł Mutangi:
Reżyserami produkcji są Joaquim Dos Santos, Kemp Powers oraz Justin K. Thompson.
