search
REKLAMA
News

SCARLETT JOHANSSON podpisała ugodę z Disneyem. Studio wypłaci aktorce miliony dolarów

Scarlett Johansson kilka miesięcy temu złożyła pozew w związku z naruszeniem warunków kontraktu.

Łukasz Budnik

1 października 2021

Czarna Wdowa
REKLAMA

Po koniec lipca Scarlett Johansson złożyła do sądu w LA pozew przeciwko Disneyowi związany z jednoczesną premierą Czarnej Wdowy w kinach oraz na platformie Disney+. Według dokumentu, Johansson była zapewniana, że widowisko doczeka się wyłącznie kinowej dystrybucji (przez co najmniej 90 dni), a jego zyski będą mieć wpływ na wysokość zarobków aktorki. Udostępnienie filmu w streamingu – nawet, jeśli za dodatkową opłatą – jest według prawników aktorki naruszeniem warunków kontraktu. 

Studio najpierw stwierdziło, że wniosek Johansson jest bezpodstawny i wyjawiło gażę aktorki, a w sierpniu podjęło kolejne kroki – złożyło do sądu w LA wniosek o przeniesienie sprawy do arbitrażu, tak, aby rozwiązaniem sporu zajęli się zakulisowo niezależni eksperci. Wczoraj The Hollywood Reporter poinformowało, że sprawa została zakończona porozumieniem, które zapewni Johansson dodatkowe wynagrodzenie. Szczegóły nie są znane, ale według informacji uzyskanych przez portal Deadline, Johansson otrzyma dodatkowe 40 milionów dolarów, wypłacane w transzach. Aktorka tak skomentowała ugodę:

Cieszę się, że rozwiązaliśmy spór. Jestem dumna z pracy z Disneyem i wielką przyjemność sprawiała mi relacja z zespołem. Wyczekuję dalszej współpracy w kolejnych latach.

Kilka słów dodał też przedstawiciel Disneya Alan Bergman, który tym razem wyrażał się o Johansson wyłącznie w superlatywach i zapowiedział jej kolejny projekt.

Cieszy mnie, że doszliśmy do wspólnego porozumienia ze Scarlett Johansson w sprawie “Czarnej Wdowy”. Doceniamy jej wkład w Marvel Cinematic Universe i czekamy na dalszą współpracę przy kolejnych projektach, w tym “Tower of Terror”.

Wspomniany przez Bergmana film ma bazować na atrakcji z parku rozrywki Disneya.

Czarna Wdowa zarobiła na świecie 378 milionów dolarów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA