search
REKLAMA
News

SANDMAN Netflixa oficjalnie przedłużony na drugi sezon

“Sandman” zadebiutował w sierpniu.

Łukasz Budnik

3 listopada 2022

sandman sturridge main
REKLAMA

Od 5 sierpnia na Netfliksie można oglądać serial Sandman, oparty na komiksie napisanym przez Neila Gaimana i wydawanym w latach 1989-1996. Dowiedzieliśmy się, że Netflix podjął decyzję o przedłużeniu tej produkcji na nowy sezon. 

Po premierze Sandman spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, a w pierwszym tygodniu po debiucie wyświetlano go łącznie 127,5 miliona godzin. Wieści o przedłużeniu serialu przekazał na Twitterze sam Gaiman, który zaznaczył, że na decyzję Netflixa wpływ miało zaangażowanie widzów. Wcześniej po sieci krążyły fałszywe informacje, że produkcja została anulowana i nie doczeka się kontynuacji.

Przypomnijmy, jak brzmiał opis pierwszego sezonu serialu:

Gdy tylko zamkniemy oczy, przenosimy się do innego świata – Śnienia – w którym Sandman, Władca Snów (Tom Sturridge) nadaje kształt wszystkim naszym najgłębszym lękom i fantazjom. Gdy Władca Snów zostaje niespodziewanie schwytany i uwięziony na sto lat, pod jego nieobecność dochodzi do serii wydarzeń, które na zawsze zmieniają świat snu i świat jawy. Aby przywrócić porządek po uwolnieniu się z zasadzki, Władca Snów podróżuje przez różne światy i czasy, naprawiając swoje błędy oraz odwiedzając dawnych przyjaciół i wrogów. Po drodze spotyka różne nowe – kosmiczne i ludzkie – istoty.

Pierwszy sezon Sandmana oparty był na pierwszych 16 numerach komiksu (łącznie jest ich 75). Wkrótce po premierze zadebiutował także bonusowy odcinek. Sandman przez siedem tygodni znajdował się na liście Top 10, w której zebrane są najpopularniejsze produkcje Netflixa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA