search
REKLAMA
News

SALMA HAYEK opowiada o kręceniu sceny seksu w DESPERADO. “Traumatyczne doświadczenie”

Łukasz Budnik

16 lutego 2021

REKLAMA

Desperado, amerykańsko-meksykański film z 1995 roku w reżyserii Roberta Rodrigueza ugruntował jego pozycję jako jednego z najgorętszych reżyserów filmów akcji w branży, a z Antonio Banderasa i Salmy Hayek zrobił gwiazdy.

W Desperado Salma Hayek wcieliła się w ponętną Caroline, kobietę, która nieoczekiwanie zostaje uwikłana w napędzanej zemstą podróż głównego bohatera, granego przez Banderasa. Film otworzył drzwi do kariery obojgu aktorów, jednak Hayek ma z nim związane także negatywne wspomnienia. Aktorka wyznała w podcaście “Armchair Expert“, że gdy godziła się na udział w filmie, nie wiedziała, że będzie uczestniczyć w scenie miłosnej. Ostatecznie ustalono, że fragment zostanie zrealizowany na zamkniętym planie – obecna była tylko Hayek, Banderas, Rodriguez i jego ówczesna żona, a jednocześnie producentka, Elizabeth Avellán. Hayek wspomina:

Kiedy zaczęliśmy kręcić, zaczęłam łkać. Mówiłam, że nie wiem czy dam radę i się boję. Mój niepokój był związany z Antoniem – który był absolutnym dżentelmenem i był bardzo miły, zresztą wciąż się przyjaźnimy – ale on podszedł do tego bardzo lekko. Bałam się, że dla niego cała sprawa jest niczym, a gdy płakałam, on czuł się źle.

Hayek podkreśliła kilka razy, że Rodriguez i Banderas zachowywali się wspaniale, a reżyser nigdy nie nakładał na niej presji – mimo to realizacja tej sceny okazała się bardzo traumatycznym doświadczeniem. Banderas i Rodriguez próbowali rozładowywać napięcie żartami. Ostatecznie udało się nagrać materiał – w gotowym filmie scena jest mocno pocięta, ale wynika to z tego, że udawało się nakręcić tylko krótkie fragmenty. Hayek dodała jeszcze, że podczas grania sceny zastanawiała się, jak zareagują jej ojciec i brat (stwierdzając, że mężczyźni występujący w filmach nie mają takiego problemu, bo ich ojcowie będą dumni). Ostatecznie podczas pokazu filmu rodzina aktorki opuściła salę podczas sceny erotycznej i wrócili, gdy się skończyła.

Scenę (bezpośrednio na YouTubie, ze wględu na ograniczenia wiekowe) obejrzycie poniżej.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA