search
REKLAMA
News

JENNIFER ANISTON zdradziła, że obsada PRZYJACIÓŁ nie przepadała za piosenką z czołówki

Łukasz Budnik

16 lutego 2021

REKLAMA

Jednym z elementów kojarzących się z sitcomem Przyjaciele jest z pewnością kultowa piosenka z czołówki serialu – “I’ll Be There For You” w wykonaniu grupy The Rembrandts. Choć utwór do dziś cieszy się dużym powodzeniem, okazuje się, że nie przepadała za nim obsada serialu.

Jennifer Aniston, odtwarzająca w sitcomie rolę Rachel Greene, wyznała kilka lat temu w wywiadzie, że żaden z szóstki aktorów “nie był fanem” piosenki. Aktorka odniosła się też do słynnej czołówki z tańcem w fontannie.

Czuliśmy, że to było trochę… No nie wiem. Tańczenie w fontannie wydawało się raczej dziwne, ale to zrobiliśmy.

Co ciekawe, przebój The Rembrandts nie był pierwszy wyborem twórców serialu – zanim powstała piosenka, producenci chcieli skorzystać z istniejącego już utworu grupy R.E.M., zatytułowanego “Shiny Happy People”, jednak nie wyrażono na to zgody. Michael Stipe, wokalista R.E.M., mówił w późniejszych latach, że “I’ll Be There For You” jest wyraźnie zbliżone brzmieniem do twórczości jego zespołu.

Zwrócili się do innego zespołu i spytali, czy mogą napisać piosenkę R.E.M. (…) Nie chcę jednak dyskredytować tamtej grupy. To dobra piosenka.

“I’ll Be There For Your” w wielu krajach trafiło na szczyt listy przebojów, a klip do utworu – także z udziałem obsady – ma do dziś ponad 9 milionów odtworzeń na YouTubie.

Lubicie tę piosenkę?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA