search
REKLAMA
News

Sadie Sink zdradziła, że nie znała piosenek Kate Bush przed czwartym sezonem STRANGER THINGS

Sadie Sink zebrała doskonałe recenzje za swoją rolę w czwartym sezonie “Stranger Things”.

Łukasz Budnik

20 czerwca 2022

max sink
REKLAMA

W jednej z najsłynniejszych scen czwartego sezonu Stranger Things kluczową rolę odgrywa utwór “Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush, która została wydana w 1985 roku. Piosenka stała się niezwykle popularna po premierze – zaliczyła ogromny wzrost liczby odsłuchań, w pewnym momencie trafiając nawet na pierwsze miejsce listy iTunes, a sama Bush stała się najstarszą artystką, która trafiła na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Główną bohaterką sceny z piosenką Bush jest Max, grana w serialu przez Sadie Sink. Aktorka w rozmowie z Vanity Fair wyjawiła, że zanim doszło do kręcenia czwartego sezonu serialu, nie znała twórczości wokalistki.

Wcześniej nie znałam Kate Bush, ale szybko zaznajomiłam się z jej twórczością, a potem wpadałam w coraz większą obsesję; w końcu słuchałam jej bezustannie. Nie powiem, ile razy słuchałam “Running Up That Hill”. Ma w tym udział fakt, że [Max] ma z tą piosenką emocjonalną więź i to rodzaj jej hymnu. Jest coś wyjątkowego w energii tej piosenki, w syntezatorach, tekście i wszystkim. Jest doskonała. Nie mogli wybrać lepszej piosenki.

Popularność utworu komentowała już sama Bush, pisząc:

Zapewne słyszeliście, że na Netfliksie pojawiła się ostatnio pierwsza część fantastycznego, wciągającego nowego sezonu “Stranger Things”. Użyto w nim piosenki “Running Up That Hill”, która zyskała nowe życie dzięki młodym fanom serialu. Ja też jestem jego fanką! Dzięki temu, “Running Up That Hill” znajduje się na listach przebojów na świecie i trafiła na ósme miejsce w Wielkiej Brytanii. To wszystko bardzo ekscytujące! Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoje wsparcie.

1 lipca zostaną pokazane dwa ostatnie odcinki bieżącej serii, z czego finałowy potrwa 2h i 19 minut. Potwierdzono już, że kolejny, piąty sezon, będzie ostatnim. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA