search
REKLAMA
News

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Otwarcie KIN i TEATRÓW już wkrótce!

Łukasz Budnik

27 maja 2020

REKLAMA

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy zachowaniu dystansu społecznego, ograniczenia w handlu i gastronomii. Przywrócono możliwość organizowania zgromadzeń publicznych (do 150 osób) oraz zapowiedziano ponowne otwarcie kin.

Wizyty w kinach, teatrach, operach i filharmoniach możliwe będą od 6 czerwca, oczywiście przy przestrzeganiu wytycznych sanitarnych. To właściciele mogą podejmować decyzje o tym, czy dana placówka może ruszyć – nie jest to obowiązek. Są jeszcze dwa warunki: widownia może być zapełniona jedynie w 50%, a w kinie czy teatrze należy mieć na sobie maseczkę.

Przypomnijmy, że w Polsce zamknięcie instytucji kultury zostało zarządzone 11 marca. W następstwie przesuniętych zostało kilka premier, a niektóre filmy trafiły bezpośrednio do streamingu, tak jak horror W lesie dziś nie zaśnie nikt.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA