search
REKLAMA
News

ROMAN POLAŃSKI pracuje nad nowym filmem. Scenariusz napisał z Jerzym Skolimowskim

Film będzie mieć tytuł “The Palace”.

Łukasz Budnik

29 kwietnia 2021

REKLAMA

Roman Polański wraca za kamerę. Jak poinformowały zagraniczne serwisy, twórca stworzy wyprodukowany przez Rai Cinema film The Palace, do którego scenariusz stworzył wraz z Jerzym Skolimowskim (podobnie jak w przypadku Noża w wodzie). 

Akcja The Palace zostanie osadzona podczas Sylwestra 1999 roku w dużym hotelu w szwajcarskich Alpach, gdzie skrzyżują się losy ludzi i pracowników hotelu. Prezes Rai Cinema, Paolo del Brocco, stwierdził, że nie może powiedzieć więcej, bo sam dopiero niedawno otrzymał scenariusz, a Polański nie chce, by dzielić się szczegółami. Producentem filmu będzie także Luca Barbareschi, z którym reżyser pracował przy okazji swojego poprzedniego filmu – Oficera i szpiega.

Przypomnijmy, że tamta produkcja była historią żydowskiego oficera, niesłusznie oskarżonego o zdradę i skazanego na dożywocie. Polański napisał do niej scenariusz wraz z Robertem Harrisem, autorem literackiego pierwowzoru filmu.  Film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury podczas festiwalu w Wenecji z 2019 roku. Wcześniej wzbudziła tam niemałe kontrowersje, gdy producent filmu zagroził wycofaniem go z konkursu po słowach przewodniczącej jury, która stwierdziła że nie zgadza się z tym, że dzieła reżysera powinny być rozpatrywane w oderwaniu od związanych z nim kontrowersji. Po sprostowaniu Oficer i szpieg został bez zmian wyświetlony w ramach konkursu.

Brocco w kontekście The Palace stwierdził, że zdaje sobie sprawę z kontrowersji wokół Polańskiego, zależy mu jednak wyłącznie na stronie artystycznej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA