search
REKLAMA
News

RIDLEY SCOTT po raz kolejny mówi o przyszłości serii OBCY

Łukasz Budnik

6 września 2020

alien covenant michael fassbender 1
REKLAMA

Od dłuższego czasu wiadomo, że Ridley Scott wciąż myśli o kolejnej odsłonie ObcegoKilka lat temu w planach była dalsza część oryginalnej serii, być może nawet ignorująca wydarzenia z z trzeciej i czwartej odsłony oraz będąca bezpośrednią kontynuacją Obcego – decydującego starcia. Wtedy z projektem związany był Neil Blomkamp (Dystrykt 9), prace przerwał jednak sam Scott. Nie oznacza to, że pomysł został całkowicie porzucony – istnieje scenariusz części piątej, której bohaterką znów mogłaby być Ripley. O przyszłości serii wypowiedział się ostatnio sam Scott.

Przy okazji rozmowy na temat Wychowanych przez wilki, słynny reżyser tak skomentował ewentualne powstanie kolejnej części:

Przygotowania są w toku. Przy “Prometeuszu” i “Przymierzu” próbowaliśmy wynaleźć na nowo koło i wątpię, że wrócimy bezpośrednio do tego. Trzeba sobie zadać fundamentalna pytania: czy Obcy, facehugger, chestburster się wypalili, a całość trzeba przemyśleć na nowo?

To nie pierwszy raz, gdy Scott odnosi się do tego, o czym mogłaby opowiadać kolejna część. Kilka miesięcy temu mówił:

Sądzę, że o “Obcym” wciąż można jeszcze dużo opowiedzieć, ale trzeba na nowo się rozwinąć. Kiedy robiliśmy pierwszy film, myślałem o tym, dlaczego taka istota powstała i dlaczego podróżowała w czymś w rodzaju pojazdu wojennego, przewożąc ładunek w postaci jaj. Jaki był cel ich i całego statku? To rzecz, nad którą warto pomyśleć następnym razem – kto, dlaczego, i po co.

Chcielibyście zobaczyć bezpośrednią kontynuację Przymierza, czy może inną historię osadzoną w świecie Obcego?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA