search
REKLAMA
News

RIDDLER pokazuje twarz w nowym klipie z BATMANA

Riddler grany jest przez Paula Dano.

Łukasz Budnik

24 lutego 2022

riddler
REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze m.in. Colin Farrell, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz.

Grany przez Paula Dano antagonista został w Batmanie zainspirowany Zodiakiem. Gdy opublikowano pierwsze zdjęcia przedstawiające złoczyńcę, jego wygląd wzbudził dyskusje wśród fanów – niektórym nie podobało się tak drastyczne odejście od pierwowzoru komiksowego oraz projektu postaci znanego choćby z Batman Forever.

Poniżej nowy klip z filmu, w którym po raz pierwszy widzimy twarz antagonisty, do tej pory ukrywaną:

Poniżej poprzednie udostępnione klipy:

Nowe widowisko o Batmanie potrwa aż 2h 47 minut (bez napisów końcowych). Przypomnijmy, że Batman otrzymał kategorię PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”.

Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota,

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA