search
REKLAMA
News

FRANCIS FORD COPPOLA uważa, że jest za dużo ceremonii rozdania nagród. “Wolałem, gdy były tylko Oscary”

Coppola skomentował fakt, że niektóre Oscary nie zostaną w tym roku przyznane na żywo.

Łukasz Budnik

24 lutego 2022

REKLAMA

Zbliża się ceremonia rozdania Oscarów. Statuetki zostaną przyznane w nocy z 27 na 28 marca w Dolby Theater. Po tym, jak w zeszłym roku Oscary zaliczyły najniższą oglądalność od 1974 roku, w tym producenci gali postanowili wrócić do tradycyjnej formy, a gospodyniami gali będą Regina Hall, Wanda Sykes i Amy Schumer. 

Aby dodatkowo przyciągnąć widzów, Akademia zaprosiła widzów do głosowania na swoje ulubiony filmy za pośrednictwem Twittera (przy użyciu hashtagu #OscarsFanFavorite). Film, który otrzyma najwięcej głosów, zostanie wyróżniony podczas tegorocznej gali oscarowej. Głosy można oddawać do 3 marca. Ponadto, Akademia podjęła decyzję, że statuetki w aż ośmiu kategoriach ( Dokument krótkometrażowy, Montaż, Charakteryzacja i fryzury, Muzyka, Scenografia, Krótkometrażowy film animowany, Krótkometrażowy film aktorski oraz Dźwięk) nie zostaną przyznane na żywo, lecz przed oficjalną ceremonią.

Sytuację skomentował Francis Ford Coppola, który w rozmowie z “Variety” stwierdził, że decyzja Akademii wydaje mu się dziwna, bo wszystkie te kategorie są istotne. Twórca Ojca chrzestnego podkreślił jednak, że najwyraźniej przedstawicieli Akademii mają swoje powody. Coppola dodał:

Nie lubię wybuchowego charakteru Oscarów. Wolałem, gdy było to zdarzenie bardziej kameralne, cechujące się delikatnością, która była dobra. Teraz jest za dużo tych wszystkich ceremonii rozdania nagród. Wolałem, gdy to były tylko Oscary.

 

Kilka dni temu w sieci głośno było o wypowiedzi Coppoli na temat współczesnych blockbusterów. W rozmowie z GQ reżyser narzekał na ich powtarzalność i wyraził zmartwienie, że dobrzy filmowcy marnują na nie swój talent.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA