search
REKLAMA
News

Reżyserka WONDER WOMAN odmówiła uwzględnienia wątku zbiorowego gwałtu

Łukasz Budnik

17 marca 2021

REKLAMA

Już jutro zadebiutuje Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. W imponującej obsadzie widowiska jest między innymi Connie Nielsen, która wciela się w Hipolitę, matkę Wonder Woman i jednocześnie królową Themysciry, wyspy zamieszkanej przez Amazonki. Aktorka w rozmowie z portalem Collider opowiedziała co nieco o pierwotnych planach na pierwszy solowy film poświęcony Wonder Woman.  

W komiksowym pierwowzorze Hipolitę i inne Amazonki napadł Herakles – bohaterka wraz z jej towarzyszkami padły wówczas ofiarą zbiorowego gwałtu. Były plany na to, aby także w Wonder Woman uwzględnić ten wątek, jednak odmówiła temu Patty Jenkins, reżyserka. Nielsen tłumaczy:

[Jenkins] jasno mówiła o tym, kim mają być Amazonki. Oryginalnie był pomysł na to, żeby Amazonki były w traumie po okropnym wydarzeniu które uwzględniało zbiorowy gwałt. Patty powiedziała: “Hm, nie. Nie będziemy im tego dokładać. Nie chcemy, żeby ludzie widzieli w nich ofiary, dlaczego mielibyśmy chcieć? Pozbądźmy się tej części i upewnijmy się, że są bohaterkami na swoich zasadach”.

W komiksie wydarzenia z Heraklesem sprawiły, że Hippolita przestała całkowicie ufać mężczyznom. W filmie Jenkins Amazonki zostały stworzone przez Zeusa i od razu odseparowane od reszty ludzkości. Nielsen kontynuuje:

One nie miały być ofiarami historii. To niesamowicie odważne kobiety i nie będziemy nakładać na nich traumy. Ludzie mają na nie patrzeć przez pryzmat tego, jakie są. Jaka jest ich kultura? Dlaczego są tak silne? Jak to jest żyć na wyspie bez mężczyzn? To miało wiele sensu. Musiały mieć nieskomplikowaną historię, abyśmy mogli zaakceptować je jako bohaterki, którymi są.

Amazonki pojawią się w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera, gdzie zmierzą się ze Steppenwolfem, jednym z antagonistów filmu. W przygotowaniu jest też poświęcony im spin-off, choć data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

Film Snydera będzie można oglądać w Polsce na HBO Go.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA