search
REKLAMA
News

Reżyser serii JOHN WICK wymienił aktorów, których chciałby zobaczyć w głównym cyklu lub spin-offach

Kogo Chad Stahelski chciałby zobaczyć w uniwersum Johna Wicka?

Łukasz Budnik

18 kwietnia 2023

REKLAMA

John Wick 4 okazał się sukcesem finansowym i zyskał sympatię widzów oraz krytyków. Choć powstanie części piątej nie jest na ten moment pewne, już teraz zapowiedziane są kolejne projekty należące do uniwersum, mianowicie serial The Continental oraz spin-off Ballerina z Aną de Armas. Tymczasem Chad Stahelski, reżyser cyklu, wyjawił, z jakimi aktorami chciałby współpracować przy ewentualnych kontynuacjach lub innych spin-offach.

Kto znalazł się na liście reżysera? Stahelski w wywiadzie z The Direct stwierdził:

Lista jest duża, ale pierwszą osobą, która przyszła mi do głowy, jest Cillian Murphy. Jestem wielkim fanem “Peaky Blinders” i myślę, że Cillian by pasował. Colin Farrell jest fantastyczny. Gdy zobaczyłem “Atomic Blonde” pomyślałem, że muszę nawiązać współpracę z Charlize Theron. Jest świetna. Lata temu pracowałem przy reklamach z Michelle Yeoh i bardzo chciałbym to powtórzyć, jestem jej wielkim fanem. Po premierze “Krainy Lovecrafta” pomyślałem o Jurnee Smollett. (…) Gdyby Robert Downey siedział tutaj, coś bym wymyślił. Peter Dinklage. Jestem fanem jego postaci w “Grze o tron”. Do tego Sean Bean.

Najbliższą premierą z uniwersum jest wspomniany The Continental. Akcja zostanie osadzona w latach 70. i skupi się Winstonie (w filmach gra go Ian McShane), właścicielu tytułowego hotelu, w którym zatrzymują się płatni zabójcy. Główny bohater będzie musiał odnaleźć się w ówczesnym Nowym Jorku i podjąć próbę przejęcia władzy w Continentalu, przy jednoczesnych zmaganiach z przeszłością. W fabułę zostaną wpleciona faktyczne wydarzenia, m.in. Zima niezadowolenia. W obsadzie znaleźli się m.in.  Colin Woodell, Mel Gibson, Mishel Prada, Ben Robson, Hubert Point-Du Jour, Nhung Kate, Jessica Allain, Ayomide Adegun, Jeremy Bobb oraz Peter Greene. Premiere wrześniu.a w

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA