search
REKLAMA
News

Recenzje filmu CZARNA WDOWA spływają do sieci. Dominują pozytywne opinie

“Czarna Wdowa” trafi do kin 9 lipca.

Łukasz Budnik

29 czerwca 2021

REKLAMA

Już wkrótce premiera widowiska Czarna Wdowa. Solowy film o bohaterce granej w MCU przez Scarlett Johansson trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+, tymczasem do sieci zaczęły napływać recenzje od krytyków.

Przypomnijmy, że akcja filmu z Johansson ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje  Cate Shortland.

Z opinii recenzentów wynika, że Czarna Wdowa to dobre kino rozrywkowe i satysfakcjonująca odsłona MCU, której głębsze motywy nikną nieco w zalewie akcji, choć nie brakuje także emocji i scen poświęconych relacji bohaterów. Chwalona jest obsada drugoplanowa – najbardziej Florence Pugh, która kradnie dla siebie show. Słowa uznania są kierowane także w stronę Scarlett Johansson, która znakomicie czuje się w skórze Czarnej Wdowy, granej przez nią od 2010 roku. Powtarzają się uwagi, że Czarna Wdowa to bardziej film szpiegowski, niż standardowe widowisko MCU i że tytułowa bohaterka zbyt późno dostała swój własny film. Wśród zarzutów czytamy, że przez uczynienie filmu prequelem Wojny bez granic oraz Końca gry nie czuć stawki i że produkcja nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 76 recenzji, a 84% z nich to noty pozytywne (średnia wynosi 7,2/10). Z kolei w serwisie Metacritic zarejestrowano 21 recenzji pozytywnych, jedną negatywną i sześć mieszanych.

W sieci pojawił się też nowy plakat filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA