search
REKLAMA
News

Prognozy box office: JOKER idzie na rekord finansowy, zarobi więcej od VENOMA

Łukasz Budnik

3 września 2019

joker phoenix
REKLAMA

Po premierowym pokazie Jokera na festiwalu w Wenecji nastąpiła prawdziwa eskalacja ekscytacji wywołanej filmem Todda Phillipsa. Według prognoz na portalu Box Office Pro, film z Joaquinem Phoenixem ma teraz dużą szansę pobić październikowy rekord finansowy ustalony w zeszłym roku przez Venoma z Tomem Hardym. 

Na tym etapie przewiduje się, że Joker zarobi w premierowy weekend od 70 do 95 milionów dolarów. Dla porównania Venom w zeszłym roku zarobił na otwarcie 80,2 miliona, a finalnie 850 milionów na całym świecie.

Niewykluczone, że także Joker dobije do takiej sumy, tym bardziej że ma po swojej stronie mocne karty. W przeciwieństwie do filmu z Hardym zyskał sobie uznanie krytyków (Venom, choć spodobał się publice, zebrał w większości miażdżące recenzje). W tym momencie ma 89% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes, a średnia ocen to aż 9,08/10. Dodatkowo wokół filmu tworzy się już oscarowy szum – w kontekście wybitnej roli Joaquina Phoenixa – co też na pewno pomoże w zwiększeniu zarobków (pamiętacie, co działo się z Czarną Panterą?)

Obecne prognozy są postępem w stosunku do poprzednich – tam mówiło się o maksymalnie 77 milionach na otwarcie, co pozwoliłoby pokonać Aquamana. Wygląda jednak na to, że Joker zamierza sięgnąć po więcej.

Zamierzacie wybrać się do kina i sprawdzić, czy szum wokół filmu jest uzasadniony?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA