search
REKLAMA
News

We Włoszech powstał pierwszy pomnik… IRON MANA

Łukasz Budnik

3 września 2019

REKLAMA

Uwaga! Spoilery dotyczące Avengers: Końca gry!

Tony Stark grany przez Roberta Downeya Juniora to obecnie jedna z najbardziej lubianych postaci popkultury. Od niego rozpoczęło się kinowe uniwersum Marvela i to on był wiodącą postacią całej serii, aż do rozwiązania jego wątku w ostatniej części Avengers. Poświęcenie się na rzecz całego wszechświata było ostatecznym czynem superbohaterskim, który Włosi postanowili uhonorować… postawieniem Iron Manowi pomnika. 

Rzeźba stanęła w mieście Forte dei Marmi, w regionie Toskanii, a jej autorem jest Daniele Basso. Zatytułowana została “Człowiek ze stali” (do tej pory nazwa ta kojarzyła się raczej z Supermanem). Do pomnika dołączona jest plakieta na której przeczytamy:

Pierwsza rzeźba poświęcona Iron Manowi w roku jego śmierci w filmowym świecie. Upamiętniamy Tony’ego Starka, człowieka który poświęcił swoje życie w walce o ideały, w które wierzył. Przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy protagonistami swojego czasu i że przyszłość ludzkości zależy od naszych decyzji – że wszyscy musimy być bohaterami!

Pomnik został przygotowany z okazji wystawy sztuki z zeszłego miesiąca. Odbiór na Twitterze jest pozytywny – internauci są zachwyceni, że ich ulubiony bohater doczekał się takiego upamiętnienia i dzielą się własnymi sposobami na zachowanie Iron Mana w pamięci, publikując między innymi zdjęcia swoich tatuaży.

Kto wie – być może wkrótce swoich pomników doczekają się również inni bohaterowie Avengers?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA