search
REKLAMA
News

Czy JOKER pobije rekordy finansowe? Są pierwsze prognozy

Łukasz Budnik

10 sierpnia 2019

joker
REKLAMA

Joker z Joaquinem Phoenixem to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier drugiej połowy 2019 roku. Film pojawi się w kinach w październiku i według doniesień ma być jedną z tych produkcji, które będą liczyć się w wyścigu o nagrody – a przynajmniej takie są nadzieje studia. 

Według wyliczeń serwisu Box Office Pro, Joker ma szansę pokonać Aquamana i zgarnąć 77 milionów dolarów podczas weekendu otwarcia. Film z Momoą zarobił na wstępie prawie 68 milionów, a łącznie ponad miliard – dziś trudno powiedzieć, czy Joker z Joaquinem Phoenixem ma szansę zbliżyć się do tak olbrzymiej sumy, ale przewidywane początkowe zarobki mogą napawać optymizmem. Jeśli prognozy się sprawdzą, a zarobki Jokera dobiją do osiemdziesięciu milionów dolarów, film Todda Phillipsa będzie mieć nawet szansę pokonać początkowe zarobki Venoma (80,2 miliona), kolejnego komercyjnego hitu.

joker

To oczywiście póki co jedynie gdybania. Pewne jest, że Warner Bros. wyraźnie ma chrapkę na nagrody – Joker pojawi się na festiwalach w Wenecji i Toronto, a potem może być nawet jednym z kandydatów w walce o Oscary.

Oprócz Joaquina Phoenixa w Jokerze zobaczymy Roberta de Niro, Frances Conroy i Zazie Beetz. Według słów reżysera, podczas pisania scenariusza nie opierano się na żadnym konkretnym komiksie, zatem fani obrazkowych historii mogą poczuć niezadowolenie z tego, jak potoczą się wydarzenia w filmie.

Pytanie, czy kontrowersje przełożą się na wyniki finansowe. Czas pokaże.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA