search
REKLAMA
News

Premiery TOP GUN: MAVERICK i MISSION: IMPOSSIBLE 7 znów przesunięte

Top Gun: Maverick i siódma odsłona Mission: Impossible zaliczają kolejne opóźnienie.

Łukasz Budnik

2 września 2021

REKLAMA

Zaledwie w zeszłym tygodniu podczas wydarzenia CinemaCon promowano dwa nadchodzące widowiska z Tomem Cruise’em – Top Gun: Maverick oraz Mission: Impossible 7, które miały trafić do kin kolejno w listopadzie tego roku i w maju 2022. Tymczasem Paramount Pictures zdecydowało o ponownym przesunięciu premiery obu filmów.

Top Gun: Maverick miał pojawić się na ekranach 19 listopada, natomiast nowa data premiery to 27 maja 2022 roku. Wcześniej właśnie tego dnia miała zadebiutować siódma odsłona Mission: Impossible. Na nią będzie trzeba poczekać kilka miesięcy dłużej – do 30 września 2022. Powodem przesunięcia premier jest niepewna sytuacja związana z pandemią koronawirusa; Paramount Pictures upatruje sukcesu w obu filmach, jednak według analityków studia w tym roku nie ma jeszcze warunków do tego, by zapełniły satysfakcjonujące wpływy. Przy okazji przesunięcia filmów z Cruise’em opóźniono też premierę filmu Jackass Forever – z 22 października tego roku została przeniesiona na 4 lutego 2022.

Top Gun: Maverick oraz Mission: Impossible 7 już kolejny raz mierzą się z opóźnieniem premiery; pierwotnie filmy mieliśmy oglądać w czerwcu 2020 roku oraz w lipcu 2021.

Okaże się, czy kolejne studia będą decydować się na przesunięcie premier – najnowsze plotki od Grace Randolph sugerują, że Sony rozważa opóźnienie debiutu wyczekiwanego Spider-Mana: Bez drogi do domu, jednak nie było żadnych oficjalnych informacji na ten temat. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA