search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY dostała rolę FURIOSY dzięki występowi w “Ostatniej nocy w Soho”

“Furiosa” trafi do kin w październiku 2023 roku. W tytułowej roli wystąpi Anya Taylor-Joy.

Łukasz Budnik

2 września 2021

REKLAMA

Choć tytułową rolę w filmie Mad Max: Na drodze gniewu zagrał Tom Hardy, prawdziwą gwiazdą okazała się Charlize Theron, która wcieliła się w cesarzową Furiosę. Od kilku lat mówiło się, że bohaterka ta ma dostać własny film. W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że George Miller – twórca serii – rzeczywiście stworzy widowisko poświęcone Furiosie i jej historii, w którym tytułową rolę zagra Anya Taylor-Joy, gwiazda m.in. Gambitu królowej. Okazuje się, że aktorka zwróciła uwagę Millera swoim występem w Ostatniej nocy w Soho Edgara Wrighta.

Miller i Wright porozmawiali ostatnio na łamach magazynu Empire. Reżyser Furiosy miał okazję obejrzeć film Wrighta na wczesnym etapie.

Wiedziałem o Anyi, ale na ekranie zobaczyłem ją dopiero w “Soho”. Pamiętam, że pomyślałem, jaka jest interesująca i powiedziałem ci, że szukam kogoś do roli Furiosy. Odpowiedziałeś, żebym nie szukał dalej, bo ona jest świetna, będzie ogromną gwiazdą i fantastycznie się z nią pracuje.

Miller skontaktował się z Taylor-Joy wirtualnie, ponieważ działo się to już w okresie pandemii; zadaniem aktorki podczas przesłuchania było zagranie przemowy “I’m mad as hell” z Sieci Sidneya Lumeta.

Powiedziałem jej, że w ramach małego testu przeczyta coś do kamery. Była to przemowa z “Sieci” – jest nie tylko znakomicie napisana, ale nie wymaga też partnera w scenie. Anya zagrała jedną wersję, która była bardzo bardzo dobrze. Przy drugim razie dałem jej kilka prostych wskazówek i była doskonała. Wysłałem nagranie do studia i wyjaśniłem, dlaczego według mnie jest odpowiednia do tej roli. Dodałem, że chętnie o tym porozmawiam, ale nawet nie było takiej potrzeby.

Poza Taylor-Joy w filmie wystąpią Chris Hemsworth oraz idący ostatnio jak burza Yahya Abdul-Mateen II. Reżyserią zajmie się Miller, będzie też producentem i współtwórcą scenariusza.  Furiosa będzie największym filmem stworzonym w Australii. Prace na planie widowiska mają ruszyć w 2022 roku i przynieść lokalnej gospodarce około 350 mln australijskich dolarów, jak również zapewnić 850 miejsc pracy.

Ostatnia noc w Soho zadebiutuje podczas festiwalu w Wenecji, a do kin trafi 23 czerwca 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA