search
REKLAMA
News

Premiera CZARNEJ WDOWY znowu opóźniona. Disney modyfikuje swój kalendarz premier

Łukasz Budnik

23 września 2020

REKLAMA

W ciągu ostatnich kilkunastu dni mówiło się o tym, że Disney po raz kolejny przesunie premierę Czarnej Wdowy, pierwszego solowego filmu o bohaterce Scarlett Johansson, a co za tym idzie – także swoje kolejne zaplanowane widowiska. Pogłoski się potwierdziły. 

Zagraniczne media poinformowały, że widowisko wejdzie na ekrany kin dopiero 7 maja 2021 roku, ponad rok po pierwotnie planowanej premierze. Przed pandemią koronawirusa film z Johansson miał trafić do kin 1 maja 2020, potem został jednak przesunięty na 6 listopada. Powodem kolejnej zmiany są prawdopodobnie niezadowalające wyniki finansowe Tenet w USA.

Opóźnione zostały także dwa inne filmy wchodzące w skład MCU. Eternals przesunięto z 12 lutego 2021 roku na 5 listopada 2021 roku, a  Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings z 7 maja 2021 roku na 9 lipca 2021 roku. Później zobaczymy także Śmierć na Nilu (18 grudnia) oraz West Side Story, które zostało przesunięte dopiero na grudzień 2021, a więc o cały rok. Zmianie nie uległa za to data premiery Soul Pixara.

W Czarnej Wdowie Natasha będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Johansson zapowiedziała, że film będzie godnym rozwiązaniem wątków jej postaci. W obsadzie filmu zobaczymy między innymi także Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje Cate Shortland.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA