search
REKLAMA
News

Bohater JOHNA CENY z THE SUICIDE SQUAD Jamesa Gunna doczeka się własnego serialu

Łukasz Budnik

24 września 2020

REKLAMA

W sierpniu przyszłego roku na ekrany kin ma trafić The Suicide Squad Jamesa Gunna. Jedną z postaci, które zobaczymy w widowisku będzie Peacemaker, grany przez Johna Cenę. Gunn poinformował wczoraj, że w przygotowaniu jest serial skupiający się na tej właśnie postaci.

Produkcja będzie przeznaczona na HBO Max i złoży się na nią osiem odcinków. Wszystkie z nich napisze Gunn, a część z nich – w tym pilota – ma także wyreżyserować. Szczegóły fabuły są jeszcze nieznane, wiadomo jednak że serial będzie prequelem i opowie o pochodzeniu Peacemakera. To bohater, który za wszelką cenę pragnie pokoju i wierzy w niego, nawet jeśli jego zaprowadzenie oznacza mordowanie. Przeszedł przemianę po dokonaniu masakry na wiosce niewinnych ludzi, a z więzienia został zwolniony w zamian za przystąpienie do zespołu walczącego z terroryzmem.

Gunn stwierdził, że Peacemaker będzie szansą na “zagłębienie się w aktualne problemy świata i spojrzenie na nie przez pryzmat tego superbohatera/superzłoczyńczy/największego dupka na świecie”. Cena podkreślił, że praca na planie The Suicide Squad była zaszczytem i wyraził radość z możliwości ponownej pracy z Gunnem. Produkcja serialu ma ruszyć w przyszłym roku, a zadebiutuje on już po premierze filmu.

To nie jedyny projekt DC, jaki zobaczymy na HBO Max – to właśnie tam pojawi się także reżyserska wersja Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera oraz serial o policji w Gotham, będący prequelem The Batman

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA