search
REKLAMA
News

Poznaliśmy dokładną datę premiery piątego, przedostatniego sezonu THE CROWN. Jest zapowiedź

“The Crown” powróci już wkrótce.

Łukasz Budnik

24 września 2022

the crown 3
REKLAMA

Trwają prace nad piątym, przedostatnim sezonem popularnego serialu The Crown. Przy jego okazji po raz kolejny została wymieniona obsada. Rolę Elżbiety II zagra Imelda Staunton (wcześniej Claire Foy i Olivia Colman), zaś w księżną Dianę oraz księcia Karola wcielą się kolejno Elizabeth Debicki i Dominic West.

Podczas wydarzenia TUDUM Netflix podał dokładną datę premiery nowych odcinków – zadebiutują one 9 listopada. Wiemy, że akcja dwóch ostatnich sezonów ma przypaść na lata 90. i początek nowego tysiąclecia (do 2003 roku). W piątym sezonie twórcy podejmą takie tematy, jak rozwody księżnej Diany i księcia Karola oraz księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Oprócz Staunton, Debicki i Westa na ekranie zobaczymy Jonathana Pryce’a (książę Filip) oraz Lesley Manville (Małgorzata Windsor).

the crown 2

Pojawiła się też zapowiedź nowego sezonu, choć na ten moment Netflix nie opublikował jej oficjalnie:

Piąty sezon będzie pierwszym, który zadebiutuje już po śmierci Elżbiety II. Po tym, jak zmarła, twórcy z szacunku przerwali prace nad nowymi odcinkami, zostały one już jednak wznowione. W następstwie śmierci królowej oglądalność The Crown w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosło – zanotowano zainteresowanie większe o 800%.

Poprzedni sezon The Crown miał premierę w listopadzie 2020 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA