search
REKLAMA
News

Powtarzająca się wpadka z MCU zauważona znowu w “Doktorze Strange’u w multiwersum obłędu”

Jaka wpadka zdarzyła się twórcom MCU?

Łukasz Budnik

27 czerwca 2022

REKLAMA

W 2012 roku na ekrany trafił film Avengers, w którym po raz pierwszy pokazano budowaną przez Tony’ego Starka wieżę mającą stać się później Avengers Tower. Budynek w uniwersum Marvela stoi w miejscu w rzeczywistości zajmowanym przez MetLife Building (i został zbudowany na jego podstawie). Fani MCU zauważyli jednak, że twórcom zdarzają się omsknięcia jeśli chodzi o ciągłość tego, jak wygląda nowojorski krajobraz. 

Gdy twórcy produkcji należących do MCU pokazują ujęcia miasta, zdarza się, że prawdziwy MetLife Building wciąż jest widoczny w tle. Nie powinno się to wydarzyć, jako że w jego miejscu stoi wieża, najpierw należąca do Avengers, a później zakupiona przez kogoś innego (wciąż nie wiadomo, przez kogo) i przebudowana, czego efekty widzieliśmy w finałowej scenie Spider-Mana: Daleko od domu. W grudniu zauważono, że MetLife Building pokazany został w serialu Hawkeye, a kolejna wpadka zdarzyła się twórcom w Doktorze Strange’u w multiwersum obłędu. Budynek jest widoczny w pierwszym akcie filmu, gdy Strange i Wong mierzą się z Gargantosem.

Poniżej obrazki z portalu Reddit:

MetLife Building widoczny jest także w serialach produkowanych pierwotnie dla Netflixa, poczynając od Daredevila, jednak kwestia ich przynależności do kanonu MCU jest dyskusyjna. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA