search
REKLAMA
News

MARK HAMILL zdradził, jaki jest najcenniejszy rekwizyt zabrany przez niego z planu STAR WARS

Mark Hamill po raz kolejny wszedł w interakcję z fanami Gwiezdnych wojen.

Łukasz Budnik

27 czerwca 2022

hamill luke
REKLAMA

Mark Hamill znany jest ze swoich częstych interakcji z fanami w serwisach społecznościowych. Aktor często odnosi się do pytań zadawanych przez miłośników Star Wars lub po prostu odpowiada na ich posty. Tym razem odtwórca roli Luke’a Skywalkera zdradził, jaki jest najcenniejszy rekwizyt, który zabrał z planu filmów z Sagi.

[maxbutton id=”1″ ]

 

Hamill zdradził tę informację w rozmowie pod postem o tym, że model X-Winga używany podczas realizacji Nowej nadziei został ostatnio sprzedany za ponad 2 miliony dolarów. Aktor żartobliwie stwierdził, że mógł zachować jeden dla siebie. W następstwie spytano go o rekwizyt w jego posiadaniu, który uważa za najcenniejszy, sugerując jednocześnie, że to zapewne miecz świetlny. Hamill odpisał:

Moje buty z pierwszego filmu. Nie znam jednak ich wartości, bo nigdy bym ich nie sprzedał.

Wspomniany model X-Winga nie jest pierwszym rekwizytem ze Star Wars, który został sprzedany za duże pieniądze. Przykładowo, w 2018 roku za 550000 dolarów sprzedano blaster używany przez Hana Solo w Powrocie Jedi, z kolei oryginalny R2-D2 okazał się warty 2,76 miliona dolarów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA