search
REKLAMA
News

Czy HANNIBAL doczeka się nowego sezonu na Netfliksie? MADS MIKKELSEN sugeruje, że to możliwe

Łukasz Budnik

29 stycznia 2021

REKLAMA

W 2013 roku stacja NBC wyemitowała pierwszy sezon Hannibala, serialu opowiadającego o losach niesławnego kanibala stworzonego przez pisarza Thomasa Harrisa. Produkcja doczekała się trzech sezonów, po których została anulowana. Od tamtej pory fani mają nadzieję, że serial doczeka się jeszcze wznowienia. Wcielający się w tytułową rolę Mads Mikkelsen dał ostatnio nieco nadziei miłośnikom Hannibala.

W podcaście Happy Sad Confused aktor porozmawiał o swojej roli w serialu i o możliwości zrealizowania kolejnych odcinków. Według Mikkelsena, popularność Hannibala na Netfliksie stała się przyczynkiem do rozmów na temat stworzenia kontynuacji. Sam aktor chętnie wróciłby do roli Lectera.

Odkąd “Hannibal” znalazł nowy dom na platformie Netflix, odżyły rozmowy na ten temat. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z obsady miał teraz odmówić powrotu. Myślę, że dla wszystkich był to świetny czas.

Mikkelsen nie jest pierwszą osobą związaną z serialem, która wspomina o ewentualnej kontynuacji – w zeszłym roku zrobił to też showrunner Bryan Fuller, który zasugerował, że chętnie zaadaptowałby książkowe “Milczenie owiec” w wersji serialowej i z Mikkelsenem w roli Hannibala.

Jeśli Netflix rzeczywiście uratuje Hannibala, będzie to kolejny serial, któremu pomoże platforma. Wcześniej włodarze serwisu przyczynili się do przedłużenia takich seriali, jak Dochodzenie oraz Arrested Development. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA