search
REKLAMA
News

Powstają nowe GWIEZDNE WOJNY. Wiemy, kto zajmie się projektem

Łukasz Budnik

22 lutego 2020

REKLAMA

Dobra wiadomość dla wszystkich, którym wciąż mało produkcji ze świata Gwiezdnych wojen. “The Hollywood Reporter” poinformowało, że Lucasfilm pracuje nad kolejnym filmem, tym razem spoza głównej Sagi, zakończonej w grudniu Skywalker. OdrodzeniemWybrano już osoby odpowiedzialne za projekt, choć o nim samym wiemy jeszcze niewiele.

Za nowe Gwiezdny wojny odpowiedzialni będą J.D. Dillard, który ma na koncie między innymi science fiction Sztuczka z 2016 roku, wyreżyserowany według własnego scenariusza, oraz Matt Owens, scenarzysta seriali powiązanych z kinowym uniwersum Marvela (w tym Luke’a Cage’aDefenders oraz Agentów TARCZY). Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, czy Dillard sam zasiądzie na reżyserskim stołku gdy ruszy już realizacja. Projekt ten jest prawdopodobnie niezwiązany z filmem, który wyprodukuje Kevin Feige oraz ewentualną produkcją spod ręki Riana Johnsona, lecz nie zdradzono, jaką konkretnie tematykę podejmie.

Nie wiadomo też, czy produkcja będzie przeznaczona na ekrany kin, czy wyłącznie na platformę Disney+. Bob Iger, prezes Disneya, mówił niedawno że planowana jest przerwa we wprowadzaniu nowych filmów z serii na wielkie ekrany. Kolejna kinowa premiera zaplanowana jest grudzień 2022 roku – okaże się, która z planowanych produkcji zajmie to miejsce.

Czekamy na dalsze wieści dotyczące Gwiezdnych wojen według Dillarda i Owena. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA