search
REKLAMA
News

Potwierdzono, że MICHAEL KEATON powróci jako Batman w THE FLASH

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2021

REKLAMA

Rozpoczęły się prace na planie The Flash, kolejnej odsłony kinowego uniwersum DC. Widowisko reżyseruje Andy Muschietti, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości.

Tytułową rolę ponownie, zagra Ezra Miller, a poza nim na ekranie mają się pojawić się Sasha Calle jako Supergirl, Kiersey Clemons jako Iris West oraz Ben Affleck i Michael Keaton jako dwie wersje Batmana. Według zeszłorocznych informacji Keaton miałby pełnić w DCEU rolę podobną do tej, którą miał Nick Fury w Marvel Cinematic Universe. Powrót aktora do kultowej roli wydawał się pewny jeszcze w zeszłym roku, jednak miesiąc temu sam Keaton stwierdził, że jego występ w The Flash wciąż może nie dojść do skutku ze względu na napięty terminarz i pandemię. Mówił wówczas:

Wiesz, co martwi mnie najbardziej? Covid. Bardziej zwracam uwagę na tę sytuację, niż na cokolwiek innego. To o wszystkim zdecyduje, dlatego mieszkam teraz poza miastem i trzymam się z dala o wszystkich. Tak teraz patrzę na projekty – zastanawiając się, czy mnie aby nie zabiją. Jeśli wiem, że tak nie będzie, możemy rozmawiać dalej.

The Wrap przekazało jednak, że udział Keatona został potwierdzony przez jego agencję. Aktor jeszcze w tym tygodniu ma zjawić się na planie w Londynie, powracając do roli po niemal trzydziestu latach – ostatni raz zagrał Batmana w 1992 roku.

Z okazji rozpoczęcia zdjęć twórcy zaprezentowali przy okazji ruchome logo filmu:

The Flash ma zadebiutować 4 listopada 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA