search
REKLAMA
News

Posłuchajcie pierwszego albumu z muzyką z DIUNY. Kompozytorem Hans Zimmer

Hans Zimmer przygotował aż trzy albumy z muzyką z widowiska.

Łukasz Budnik

3 września 2021

REKLAMA

Zbliża się kinowa premiera Diuny Denisa Villeneuve’a, wyczekiwanej adaptacja klasycznej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta. Villeneuve zgromadził na planie znakomitą obsadę (Timothee Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Josh Brolin, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Jason Momoa to tylko część nazwisk), a do komponowania muzyki zatrudnił Hansa Zimmera. 

Kompozytor na tyle zaangażował się w pisanie muzyki do widowiska, że wydane zostaną aż trzy albumy z utworami – The Dune Sketchbook (Music from the Soundtrack)Dune (Original Motion Picture Soundtrack) oraz The Art and Soul of Dune. Pierwszy z nich można już w całości wysłuchać na YouTubie, a kolejne pojawią się 17 września i 22 października.

W zeszłym roku Zimmer zauważył, że przy komponowaniu do Diuny ma właściwie nieograniczone możliwości. Jak stwierdził, doprowadza wszystkich do szału, ponieważ wciąż przychodzą mu do głowy nowe opcje.

Kolejne pomysły pojawiają się każdego dnia. Eksperymentuję, choć nie mam pojęcia czy cokolwiek z tego znajdzie się w filmie. Jesteśmy jednak bardzo zaangażowani, próbujemy zrobić coś innego, solidną robotę, która będzie godna książki.

Zimmer nigdy nie krył się z tym, że powieść Herberta była jedną z jego ulubionych lektur w czasach młodzieńczych i że nie był w stanie odmówić propozycji komponowania muzyki do ekranizacji.

Jak podoba wam się muzyka Zimmera do Diuny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA