search
REKLAMA
News

Pojawiły się wieści dotyczące budżetu filmu GLADIATOR 2. Kwota jest ogromna

Ile kosztuje nowy “Gladiator”?

Łukasz Budnik

25 lutego 2024

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta. Główną rolę zagra Paul Mescal, a z projektem są też związani m.in. Pedro Pascal, Denzel Washington i Connie Nielsen, która powtarza rolę z oryginału. W zeszłym roku prace na planie filmu zostały wstrzymane ze względu na strajki, jednak w styczniu udało się je zakończyć. Pierwotnie film miał kosztować 165 mln dolarów, okazuje się jednak, że budżet znacznie się zwiększył.

Jak informuje The Hollywood Reporter, Gladiator 2 mógł kosztować nawet 310 mln dolarów (przy czym źródła studia Paramount utrzymują, że koszt netto wyniósł 250 mln dolarów przy 49 dniach zdjęciowych). Jedno ze źródeł THR stwierdziło, że nad budżetem przestano panować. Część kosztów wynikła ze strajków – zamknięcie planu powodowało 600 tysięcy straty tygodniowo. Dla porównania, budżet pierwszej części to 100 mln dolarów.

Na oficjalne materiały z filmu wciąż jeszcze czekamy, w sieci pojawiła się jednak krótka zmianka o tym, jak przedstawiciele studia zareagowali po zapoznaniu się z fragmentami – według “Deadline“, byli zachwyceni..

Nowy film zadebiutuje planowo 22 listopada 2024 roku w dystrybucji Paramount Pictures i Universal Pictures. Historia Gladiatora 2 opowie o Lucjuszu, znanym już z oryginału synu Lucilli i jednocześnie siostrzeńcu Kommodusa, w którego wcielał się Joaquin Phoenix.

Oprócz wspominanych już aktorów, w Gladiatorze 2 wystąpili także Fred Hechinger, May Calamawy („Moon Knight”) oraz Joseph Quinn. Scenariusz napisał David Scarpa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA