search
REKLAMA
News

Werner Herzog widział 30 minut BARBIE. Twórca pyta: “Czy to może być piekło?”

“Barbie” jest nominowane do ośmiu Oscarów.

Łukasz Budnik

25 lutego 2024

REKLAMA

Słynny filmowiec Werner Herzog był ostatnio gościem Piersa Morgana w talk show Uncensored. Wśród tematów, które poruszyli mężczyźni, był fenomen zwany Barbenheimer, tj. wspólna premiera Barbie oraz Oppenheimera i ich dominacja w box office.

Herzog przyznał, że nie widział filmu Nolana, za to udało mu się pół godziny Barbie. Twórca stwierdził:

Nie widziałem jeszcze “Oppenheimera”, ale to zrobię. Udało mi się za to obejrzeeć pół godziny “Barbie”, z czystej ciekawości. Nie mam odpowiedzi, ale mam podejrzenie – czy świat Barbie może być reprezentacją piekła? Za cenę biletu możemy doświadczyć piekła, bliżej się nie da.

Herozg nie rozwinął swojej wypowiedzi, choć można wywnioskować, ż nie tyle skrytykował film, co miał swoje przypuszczenia dotyczące świata przedstawionego. Morgan już bardziej bezpośrednio odparł, że obejrzał cały film i był on rzeczywiście piekłem, dodając, że nie poleca nadrabiać reszty.

Barbie jest w tym roku nominowane do ośmiu Oscarów, w tym za najlepszy film i scenariusz, jak również w kategoriach aktorskich (Ryan Gosling i America Ferrera). 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA