search
REKLAMA
News

MARVEL pokazał oficjalne klipy z serialu LOKI i filmu CZARNA WDOWA

Marvel promuje dwie kolejne produkcje – serial Loki oraz film Czarna Wdowa.

Łukasz Budnik

17 maja 2021

REKLAMA

W nocy odbyła się gala rozdania MTV Movie & TV Awards, przy okazji której pokazano oficjalne klipy promujące nadchodzące promocje MCU – film Czarna Wdowa oraz serial Loki

Loki

Przypomnijmy, że premiera Lokiego  zaplanowana jest na 9 czerwca na Disney+. W serialu w rolę uwielbianego boga psot ponownie wciela się Tom Hiddleston. Z wcześniejszych doniesień wiadomo, że w serialu będziemy oglądać tę wersję bohatera, która uciekła z Tesseractem podczas podróży Avengers w czasie do bitwy o Nowy Jork. To właśnie w produkcji sygnowanej nazwiskiem Michaela Waldrona dowiemy się, dokąd następnie udał się bohater. Na swojej drodze spotka organizację Time Variance Authority, która zajmuje się pilnowaniem porządku w liniach czasowych. Obok Hiddlestona w serialu pojawią się Sophia Di Martino, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Richard E. Grant i Wunmi Mosaku.

Czarna Wdowa

Solowy film o bohaterce granej w MCU przez Scarlett Johansson trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Co w duszy gra, Mulan oraz Rayi i ostatniego smoka. Tak samo jak dwie ostatnie wymienione produkcje, Czarna Wdowa będzie podlegać dodatkowej opłacie ponad abonament w ramach usługi Premier Access – aby obejrzeć widowisko, widzowie będą musieli zapłacić 29,99 dolarów. Premiera została wyznaczona na 9 lipca. Przypomnijmy, że akcja filmu z Johansson ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje  Cate Shortland.

Podczas MTV Movie & TV Awards produkcje MCU otrzymały kilka nagród – najwięcej WandaVision, które zostało uznane najlepszym serialem. Trofea powędrowały do Elizabeth Olsen za najlepszy występ w serialu oraz Kathryn Hahn jako najlepszej antagonistki, z kolei walkę ich bohaterek uznano za najlepszą w swojej kategorii. Dwie nagrody trafiły też do The Falcon and the Winter Soldier – Anthony Mackie został uznany “najlepszym bohaterem”, doceniono też jego duet z Sebastianem Stanem. Z kolei Scarlett Johansson otrzymała Generation Award za całokształt dokonań. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA