search
REKLAMA
News

Pierwsze opinie o CICHYM MIEJSCU 2. Horror Krasinskiego to “mistrzostwo w budowaniu suspensu”

Łukasz Budnik

6 marca 2020

REKLAMA

Już wkrótce do kin trafi sequel Cichego miejsca Johna Krasinskiego, które w 2018 roku okazało się sukcesem zarówno wśród krytyków, jak i widzów (ponad 340 milionów dolarów zarobku). Krasinski zastrzegał, że powróci do tej opowieści tylko wtedy, gdy będzie mieć dobry pomysł na historię. Wygląda na to, że dotrzymał słowa – pierwsze twitterowe opinie o sequelu są bardzo pozytywne. 

W kontynuacji śledzimy dalsze losy rodziny Abbottów, którzy stykają się z nowymi niebezpieczeństwami odwiedzając wcześniej nieuczęszczane tereny. Krasinski wyreżyserował film według własnego scenariusza, a główną rolę zagrała jego żona – Emily Blunt. Dziennikarze twierdzą, że kontynuacja świetnie rozbudowuje oryginał i jest emocjonująca oraz przerażająca na swój sposób, a niektóre sekwencje to mistrzostwo w budowaniu suspensu. Wszyscy zgodnie podkreślają ogromne napięcie towarzyszące oglądaniu, pojawiają się też głosy chwalące aktorstwo Cilliana Murphy’ego (aktor dołączył do obsady w sequelu) oraz Millicent Simmonds. Pamiętajmy przy tym, że pierwsze opinie na Twitterze bardzo często są pochlebne – mimo to można się spodziewać, że Krasinski nie zawiedzie fanów oryginału. Poniżej kilka pojedynczych tweetów:

https://twitter.com/katerbland/status/1235752039776497667

“Godna, rozbudowująca świat kontynuacja która korzysta z dobrodziejstw oryginału, a w efekcie kipi własnymi emocjami. Publice powinno zabronić się jedzenia chrupiących przekąsek podczas seansu.”

Ciche miejsce 2 to Napięcie: film. Jest tak intensywnie, że aż boli mnie brzuch (…).”

“Cholera, Ciche miejsce 2 rządzi! Jest tak emocjonujący i przerażający jak część pierwsza. Niektóre sekwencje to mistrzostwo w  budowaniu suspensu.”

“Jakim sposobem John Krasinski ma już umiejętności na poziomie Spielberga? Ciche miejsce 2 jest fantastyczne i zasługuje na to, by być WIELKIM hitem. Znaleziono świetne sposoby na dalszą eksplorację tego przerażającego środowiska, skala całości jest większa, ale wciąż jest nerwowo jak cholera.”

Polska premiera filmu już 20 marca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA