search
REKLAMA
News

Pierwsi widzowie zachwyceni filmem TOP GUN: MAVERICK. “Emocje, ciarki, łzy i wiwaty”

Top Gun: Maverick zadebiutuje 27 maja.

Łukasz Budnik

29 kwietnia 2022

Top Gun Maverick top gun maverick
REKLAMA

Po kilku przesunięciach i niemal trzech latach od premiery pierwszego zwiastuna, w maju zadebiutuje Top Gun: Maverick, kontynuacja przeboju z 1986 roku. Do sieci trafiły już pierwsze reakcje dziennikarzy, którzy nie kryją zachwytu nad filmem Josepha Kosinskiego.

Opis Mavericka brzmi:

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose’a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

Oprócz Cruise’a i Tellera, w filmie występują między innymi Jennifer Connelly, Val Kilmer, Glen Powell, Jon Hamm, Ed Harris, Thomasin McKenzie. Według reżysera sequela, Josepha Kosinskiego, relacja między Roosterem i Maverickiem będzie emocjonalnym rdzeniem filmu. Kosinski mówił też, że chciałby dalej zagłębić wątek Mavericka oraz Icemana, w którego wcielał się Val Kilmer.

W tweetach napisanych po pokazie czytamy, że Maverick to film ekscytujący, emocjonalny, zachwycający zdjęciami, scenami powietrznymi oraz rolami Cruise’a i Tellera. Pojawiają się nawet stwierdzenia, że to jedna z najlepszych produkcji od lat. Poniżej wybrane tweety:

“Jedno słowo: wow! Top Gun: Maverick jest absolutnie niesamowity w każdym znaczeniu. Akcja oraz latanie są niesamowicie intensywne i wciąż ewoluują. Siedzi się na krawędzi fotela. Nie byłem przygotowany na to, jak emocjonalny będzie to film. Tłum wiwatował z tuzin razy. To naprawdę coś.”

“To może być najlepszy film od dekady. Emocje, ciarki, łzy i wiwaty. Tom Cruise jest niezrównany. To przerasta wszystkie oczekiwania. NIEZWYKLE intensywny. PERFEKCJA. Miles Teller miażdży.”

Maverick zachwyci fanów oryginału i zyska nowych. Choć fabuła opiera się na tej z oryginału, to także lepszy film od pierwowzoru w niemal każdym aspekcie.”

“Głębokie kinowe doświadczenie i najlepszy film roku. To, co osiągnęli Kosinski, Chris McQuarrie, Eddie Hamilton i oczywiście Tom Cruise, jest epickie, intymne, łamiące serce. Bez względu na to, jak dobrego filmu się spodziewacie, jest jeszcze lepszy.”

“Tak. Tak bardzo tak. Mistrzowski kop adrenaliny. Tom Cruise to nasza największa gwiazda. Tu jest WSZYSTKO, co powinien zaoferować blockbuster. Sceny powietrzne powodują opad szczęki. Postaci są skonstruowane fantastycznie. Czysta akcja z ogromnym sercem. Koniecznie!”

Top Gun: Maverick zadebiutuje 27 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA