search
REKLAMA
News

OSCAR ISAAC wyjawił, jaką radę związaną z MCU dał mu ROBERT DOWNEY JR.

Oscar Isaac gra tytułową rolę w serialu “Moon Knight”.

Łukasz Budnik

1 kwietnia 2022

isaac downey
REKLAMA

W środę zadebiutował Moon Knight, kolejny serial Disney+ osadzony w świecie kinowego uniwersum Marvela. Do sieci trafił nowy spot nadchodzącej produkcji. W rolę Moon Knighta wciela się Oscar Isaac, a jego antagonistę gra Ethan Hawke. Ten pierwszy opowiedział ostatnio o tym, jaką radę dał mu weteran MCU – Robert Downey Jr., który w latach 2008-2019 wcielał się w Iron Mana. 

W rozmowie z Extra, aktor powiedział, co polecił mu Downey Jr. w kontekście bycia częścią MCU:

Całkiem sporo rozmawiałem z Robertem Downeyem Juniorem. To mój kumpel, więc świetnie rozmawiało się z nim na ten temat, jak on to wszystko postrzega i jakie są jego doświadczenia. Dla mnie to wielka inspiracja, bo do dziś uważam, że pierwszy “Iron Man” jest znakomity. Powiedział, że Kevin Feige to geniusz skłonny do współpracy, więc mam się nie obawiać przedstawiania mu własnych pomysłów i przemyśleń oraz odwagi w swoich wyborach.

moon knight

To już kolejny raz, gdy Isaac mówi o swojej sympatii do pierwszego filmu w MCU. W innym wywiadzie mówił:

Moim ulubionym filmem Marvela wciąż jest pierwszy “Iron Man”. Ma się poczucie, że to jakiś przełom, wsparty niezapomniany występem Downeya, który kradnie dla siebie każdą scenę. Jest też całkiem dorosły, trochę nieuporządkowany. Bardzo mi się to podoba. Przy “Moon Knight” mieliśmy podobne podejście, budując to od podstaw. Wciąż należy do uniwersum, ale nie jest częścią większej historii. Działa na własnych zasadach i skupia się na tym bohaterze. Nie jest on połączony z tym, co się dzieje w jego rzeczywistości – to jego problem, bez względu na to, czy mówimy o Marvelu, czy nie. W serialu próbujemy wejść w skórę tego gościa.

Kolejne odcinki Moon Knight będą pojawiać się co tydzień. Zaplanowano ich sześć. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA