search
REKLAMA
News

Oscar Isaac opowiada, czy MOON KNIGHT będzie nawiązywać do innych produkcji MCU

“Moon Knight” zadebiutuje 30 marca.

Łukasz Budnik

22 marca 2022

moon knight 1
REKLAMA

Zbliża się premiera Moon Knight, kolejnego serialu Disney+ osadzonego w świecie kinowego uniwersum Marvela. Do sieci trafił nowy spot nadchodzącej produkcji.

W komiksach Moon Knight to Marc Spector, były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Khonshu. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Moon Knight walczy z przestępczością w Los Angeles tworząc sobie różne tożsamości.  W opisie nadchodzącej adaptacji czytamy, że w serialu poznamy bohatera jako Stevena Granta, pracownika sklepu z pamiątkami, który odkrywa, że ma dysocjacyjne zaburzenia osobowości po tym, jak doświadcza utrat przytomności i widzi wspomnienia z innego życia. Jedną z jego tożsamości jest wspomniany Marc Spector – muszą pracować razem, gdy zostają rzuceni w śmiertelną tajemnicę wśród potężnych bogów Egiptu.

W rolę Moon Knighta wciela się Oscar Isaac, a jego antagonistę zagra Ethan Hawke. Aktorzy porozmawiali ostatnio o tym, czy Moon Knight będzie nawiązywać do innych odsłon uniwersum Marvela. Isaac stwierdził:

Moim ulubionym filmem Marvela wciąż jest pierwszy “Iron Man”. Ma się poczucie, że to jakiś przełom, wsparty niezapomniany występem Downeya, który kradnie dla siebie każdą scenę. Jest też całkiem dorosły, trochę nieuporządkowany. Bardzo mi się to podoba. Przy “Moon Knight” mieliśmy podobne podejście, budując to od podstaw. Wciąż należy do uniwersum, ale nie jest częścią większej historii. Działa na własnych zasadach i skupia się na tym bohaterze. Nie jest on połączony z tym, co się dzieje w jego rzeczywistości – to jego problem, bez względu na to, czy mówimy o Marvelu, czy nie. W serialu próbujemy wejść w skórę tego gościa.

moon knight

Hawke dodał, że takie podejście pozwoliło na nieco więcej oryginalności. Jeden z producentów wykonawczych serialu już wcześniej twierdził, że Moon Knight nie będzie mieć powiązań z wydarzeniami z MCU.

 Showrunnerem i scenarzystą jest Jeremy Slater (The Umbrella Academy). Reżyserią odcinków zajęli się Justin Benson i Aaron Moorhead oraz Mohamed Diad. Premiera serialu została zaplanowana na 30 marca. Moon Knight będzie mieć kategorię wiekową TV-14, podobnie jak poprzednie telewizyjne produkcje należące do MCU. Kevin Feige zapowiadał jednak, że nadchodzący serial będzie się od nich różnić tonacją – ma być od nich brutalniejszy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA