search
REKLAMA
News

CHRISTINA RICCI dołącza do obsady serialu Netflixa o Wednesday Addams

Christina Ricci wcielała się w Wednesday w filmach z lat 90.

Łukasz Budnik

22 marca 2022

ricci wednesday
REKLAMA

W przygotowaniu jest serial Tima Burtona osadzony w świecie Rodziny Addamsów. Produkcja skupi się na postaci Wednesday Addams i powstanie dla Netfliksa. W główną rolę wcieli się Jenna Ortega, znana m.in. z nowego Krzyku oraz horroru X. 

Składający się z ośmiu odcinków serial Wednesday opowie o dojrzewaniu tytułowej postaci i pokaże czasy jej studiów na Nevermore Academy. Zobaczymy, jak radzi sobie z miłosnymi perypetiami i próbami opanowania swoich parapsychicznych zdolności. Wednesday będzie ponadto próbowała powstrzymać serię morderstw i zostanie zamieszana w sprawę sprzed 25 lat, przy której mieli udział jej rodzice.

W serialu mają pojawić się także inni członkowie rodziny Addamsów – Gomeza zagra Luis Guzmán, znany m.in. z filmów Paula Thomasa Andersona i Stevena Soderbergha, a do roli Morticii Addams zatrudniono Catherine Zetę-Jones. Tymczasem “Deadline” poinformowało, że do obsady dołączyła także Cristina Ricci, która grała Wednesday w dwóch filmach pełnometrażowych w reżyserii Barry’ego Sonnenfelda. Jeszcze nie wiadomo, w kogo wcieli się aktorka, ale według źródeł, będzie to nowa postać; Ricci nie zagra starszej wersji tytułowej bohaterki. 

christina ricci

Scenariusz do serialu napisali Alfred Gough i Miles Millar (Spider-Man 2), którzy będą także showrunnerami oraz producentami wykonawczymi. Reżyserią zajmie się wspomniany Tim Burton.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA