search
REKLAMA
News

“Oppenheimer” czy “Barbie”? TOM CRUISE zdradził, którą z głośnych premier obejrzy jako pierwszą

Na co wybierze się najpierw Tom Cruise?

Łukasz Budnik

4 lipca 2023

REKLAMA

W tym miesiącu do kin tego samego dnia trafią dwa filmy – Barbie Grety Gerwig, gdzie tytułową rolę gra Margot Robbie, oraz Oppenheimer Christophera Nolana z Cillianem Murphym. Tydzień wcześniej zadebiutuje jednak najnowsza odsłona Mission: Impossible, w której główną rolę zagrał oczywiście Tom Cruise. 

Aktor w nowym wywiadzie zdradził, w jakiej kolejności zamierza obejrzeć oba filmy. Wyznał:

Zobaczę je w weekend otwarcia. Najpierw “Oppenheimer” (w piątek), a dzień później “Barbie”.

Cruise dodał jeszcze kilka słów o swojej miłości do kina:

Dorastałem, oglądając filmy na wielkim ekranie. Tworzę je tak, by oglądać je w kinie, lubię to doświadczenie. To bardzo ważne dla społeczności i przemysłu. Wciąż chodzę do kina.

Według niedawnych prognoz The Hollywood ReporterBarbie może zarobić w weekend otwarcia od 70 do nawet 80 milionów dolarów. Mniejszą sumę przewiduje się dla Oppenheimera. Jak podają źródła na podstawie wyliczeń analityków, dzieło Nolana może zarobić 40 mln dolarów w weekend otwarcia. Zaznacza się jednak, że dla Oppenheimera ważniejsze może być to, czy będzie mieć długie nogi i zarabiać w kolejnych tygodniach. Przypomnijmy, że film Nolana ma kategorię R i domyślnie przeznaczony jest dla widzów dorosłych, ponadto potrwa około 3 godzin; Barbie z kolei ma zamknąć się w niecałych dwóch godzinach i ma kategorię PG-13.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA