search
REKLAMA
News

Fani MCU dostrzegli w “Tajnej inwazji” pewne powiązanie z “Daredevilem” Netflixa

“Tajna inwazja” dwa tygodnie temu zadebiutowała na Disney+.

Łukasz Budnik

4 lipca 2023

REKLAMA

Na Disney+ co środę możemy oglądać serial Tajna inwazja, kolejną telewizyjną odsłonę MCU. Historia skupiona jest na Nicku Furym (Samuel L. Jackson) i jego zmaganiach ze Skrullami, zmienokształtnymi istotami z kosmosu, które poznaliśmy już w Kapitan Marvel

W jednym z wyemitowanych odcinków fani MCU dostrzegli nawiązanie do serialu Daredevil emitowanego na Netflixie w latach 2015-2019. Widzieliśmy tam dziennikarkę stacji telewizyjnej FXN, która w Secret Invasion zdaje relację o wydarzeniach w Rosji. W Daredevilu przedstawiciela stacji rozmawiała z Karen Page na temat fałszywego Daredevila (w rzeczywistości Bullseye’a).

źródło The Direct

To nie pierwsze nawiązanie do Daredevila w MCU – w serialu Hawkeye w aktach widać było nazwisko więźnia, który osadzony był wraz z Wilsonem Fiskiem. To, czy wydarzenia z serialu Netflixa są kanonem w MCU, wciąż nie jest jednak wiadome w 100%. W przygotowaniu jest kolejny serial poświęcony bohaterowi granemu przez Charliego Coxa, Daredevil: Born Again, jednak prace nad nim zostały wstrzymane ze względu na trwający od tygodni strajk scenarzystów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA