search
REKLAMA
News

W Kalifornii odnaleziono trzeci monolit rodem z 2001: ODYSEI KOSMICZNEJ. Poprzednie zniknęły

Łukasz Budnik

3 grudnia 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu na pustyni w stanie Utah został odkryty tajemniczy monolit przypominający artefakt z 2001: Odysei kosmicznej. Obiekt odnalazł zespół biologów, który akurat przelatywał helikopterem bezpośrednio nad nim. Monolit miał około 3-4 metrów wysokości, a zdjęcia satelitarne wskazywały na to, że jest w tamtym miejscu już co najmniej od 4 lat. Nie było wiadomo, skąd się wziął – podejrzewano, że może to być nawet dzieło twórców Westworld, którzy kręcili serial w pobliżu tamtego miejsca. Znaleźli się też tacy, którzy wierzyli, że to działanie UFO. Tak czy inaczej, monolit z Utah zniknął niedługo po tym, jak został odkryty. 

Niedługo później w Rumunii odnaleziono kolejny podobny obiekt, znajdujący się na wzgórzu Batca Doamnei.  Jego pochodzenie także było tajemnicą. Monolit znaleziony został na prywatnym terenie (w pobliżu wykopalisk archeologicznych) i różni się nieco od tego z Utah – nie był tak błyszczący (widoczne były na nim spirale), a ziemia wokół niego była stosunkowo świeża i bardziej rozkopana. Także tamten monolit zniknął tak szybko, jak się pojawił. Jeśli ktoś podejrzewał, że już wkrótce pojawi się kolejny, miał rację. Nowy obiekt znaleziono na wzgórzu w pobliżu miasta Atascadero w Kalifornii. Monolit ma około 3 metrów wysokości i w przeciwieństwie do tego z Utah nie jest solidnie umocowany w ziemi. Można przypuszczać, że i on wkrótce zniknie.

Monolit z 2001: Odysei kosmicznej to czarny obiekt umożliwiający połączenie między przeszłością, a przyszłością, który pojawił się na Ziemi już w czasach prehistorycznych, aby później stać się przyczyną kosmicznego przedsięwzięcia. Dr Dave Bowman i kilku innych astronautów zostaje wysłanych z misją na Jowisz w ramach poszukiwań pochodzenia pozaziemskiego artefaktu.

Jaka jest wasza teoria na temat pochodzenia monolitów?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA