search
REKLAMA
News

Nowy zwiastun “I Wanna Dance With Somebody”, biografii WHITNEY HOUSTON z Naomie Ackie

Film zadebiutuje w grudniu.

Łukasz Budnik

9 listopada 2022

wanna dance
REKLAMA

Zbliża się premiera kolejnej biografii muzycznej ikony – tym razem na warsztat wzięto życie Whitney Houston. Film, zatytułowany I Wanna Dance With Somebody, napisał Anthony McCarten, scenarzysta Bohemian Rhapsody, zaś reżyserią zajęła się Stella Maghie, autorka filmu The Photograph. 

Podczas realizacji producenci filmu, Clive Davis i Pat Houston, mieli prawo wykorzystać utwory wokalistki. Houston sprzedała w swojej karierze ponad 200 milionów egzemplarzy płyt i miała na koncie takie przeboje jak “Saving All My Love for You,” “How Will I Know”, “I Wanna Dance With Somebody” oraz oczywiście “I Will Always Love You” (cover piosenki Dolly Parton) z filmu Bodyguard, w którym zagrała. Houston w filmie została zagrana przez Naomi Ackie, która ma na koncie między innymi występ w dziewiątej części Gwiezdnych wojen.

I Wanna Dance With Somebody będzie pierwszym kinowym fabularnym filmem o Houston – do tej pory zmarła w 2012 roku piosenkarka była bohaterką telewizyjnej produkcji zatytułowanej Whitney oraz filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem.

Film zadebiutuje 23 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA