search
REKLAMA
News

NOWY SERIAL twórcy ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ zmierza na HBO

Filip Pęziński

12 września 2020

REKLAMA

Jakub Żulczyk, autor książki Ślepnąc od świateł i współscenarzysta głośnego serialu, powraca do współpracy z HBO. Już niedługo zobaczyć mamy serial Warszawianka. W roli głównej wystąpi Borys Szyc, a całość ponownie zabrać ma nas w podróż po współczesnej Warszawie.

Jak poinformował sam Żulczyk:

“Warszawiankę”, serial obyczajowo-komediowo-życiowo-dramatyczny, wyreżyseruje Jacek Borcuch [reżyser filmu “Wszystko, co kocham” – przyp. red.], w roli głównej wystąpi Borys Szyc, a wasz skromny autor napisał sam wszystkie jego odcinki.

Jak można przeczytać w informacji prasowej: Warszawianka opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

W serialu zobaczyć mamy obok Szyca m.in. Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską czy Krystynę Jandę. Za produkcję odpowiada HBO Europe. Zdjęcia do serialu już ruszyły, nie znamy jednak planowanej daty premiery.  

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA