search
REKLAMA
News

Nowy PITBULL Patryka Vegi z pełnym zwiastunem. Premiera w listopadzie

Nowy “Pitbull” ma zadebiutować 11 listopada.

Łukasz Budnik

10 sierpnia 2021

pitbull
REKLAMA

Kilka dni temu do sieci trafiła zapowiedź nowej odsłony serii Pitbull w reżyserii Patryka Vegi, której premiera zapowiedziana jest na 11.11.2021. Dziś twórca udostępnił pełny zwiastun produkcji.

Przypomnijmy, że pierwsza część cyklu była jednocześnie pełnometrażowym debiutem Vegi (równolegle z nią powstał serial). Do Pitbulla Vega wrócił w 2016 roku, kręcąc wówczas dwie odsłony – Nowe porządki oraz Niebezpieczne kobiety. Dwa lata później na ekrany trafił Pitbull. Ostatni pies, wyreżyserowany jednak przez Władysława Pasikowskiego.

Zarys fabuły nowego filmu przedstawia się następująco:

“Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia grupy Pershinga – konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju.  Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.”

W obsadzie produkcji znaleźli się między innymi Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas oraz Natan Gołębiewski.

Ostatnim filmem Vegi był dokument Oczy diabła, który także zadebiutował w tym roku. Do tej pory na ten rok zapowiedziane były jeszcze dwie produkcje spod ręki twórcy – Miłość, seks i pandemia oraz Small World.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA