search
REKLAMA
News

Nowy INDIANA JONES z premierą w 2022 roku. HARRISON FORD powróci jako ikoniczny archeolog

Weronika Lipińska

11 grudnia 2020

REKLAMA

Odkąd wiadomo, że powstanie kolejny z serii kultowych filmów o niestraszonym archeologu, niektórzy fani Indiany Jonesa spekulowali, czy Harrison Ford aby nie zostanie zastąpiony innym aktorem.

Ford wcielił się w Indianę po raz pierwszy już blisko 40 lat temu, w roku 1981 w Poszukiwaczach zaginionej arki. Film doczekał się dwóch sequeli jeszcze w latach 80., po czym bohater wrócił na ekrany po prawie 20 latach w 2008 w czwartym filmie –  Indiana Jones i Królestwo kryształowej czaszki. Wobec upływu kolejnych 12 lat i słusznego już wieku aktora, pojawiły się głosy, że fabuła najnowszej części może być pomyślana tak, żeby zastąpić Forda np. kimś młodszych (niektórzy obstawiali Chrisa Pratta).

Teraz jednak przy okazji długo wyczekiwanej konferencji Disneya dla inwestorów wszelkie wątpliwości zostały rozwiane i dowiedzieliśmy się, gdzie znalazła się premiera nowej przygody Indy’ego w planach firmy na najbliższe lata. Na profilu Star Wars na Twitterze pojawiła się informacja o rozpoczęciu prac nad piątym filmem w serii i potwierdzenie, że wystąpi w nim Harrison Ford.

Film ma mieć premierę w roku 2022. Dalsze szczegóły produkcji póki co nie są znane.

 

REKLAMA