search
REKLAMA
News

Nowy HELLRAISER zachwyca pierwszych widzów. “Jamie Clayton jest perfekcyjna jako Pinhead”

“Hellraiser” zadebiutuje 7 października.

Łukasz Budnik

30 września 2022

hellraiser pinhead
REKLAMA

W 1987 roku zadebiutował film Hellraiser: Wysłannik piekieł Clive’a Barkera. Bohater produkcji to Frank Cotton, który wkroczył w świat Cenobitów, piekielnego wymiaru, gdzie rozkosz i ból są nierozłączne. Przywrócony do życia Frank potrzebuje ofiar, aby stać się na powrót człowiekiem, jednak Cenobici – na czele z Pinheadem – pragną, aby mężczyzna znów zaczął cierpieć. Film doczekał się dziewięciu sequeli, a w Pinheada w większości wcielił się Doug Bradley.

Teraz w przygotowaniu jest film przeznaczony na Hulu. Jego bohaterką będzie Riley, młoda kobieta, która zmierzy się z sadystycznymi siłami, w tym właśnie z Pinheadem. Produkcja ma być odświeżeniem oryginalnego filmu i wierną adaptacją noweli The Hellbound Heart Barkera, na której oparto scenariusz. Po raz pierwszy w Pinheada wciela się kobieta – Jamie Clayton. W roli Riley zobaczymy z kolei Odessę A’zion.

Do sieci trafiły już pierwsze reakcje na film i są one bardzo pozytywne, z wieloma słowami uznania dla Jamie Clayton, która ma być fenomenalnym Pinheadem. Pojawiają się komentarze o brutalności i hołdowaniu oryginału, a jednocześnie o unikalności produkcji. Poniżej kilka pojedynczych tweetów:

“Historia jest dość schematyczna, ale postaci prawdopodobnie najlepsze do tej pory, gore wzbudza niepokój, a atmosfera jest napięta. Godny następca, do którego chcę wrócić! Jamie Clayton to FENOMENALNY Pinhead.”

“HELLRAISER to brutalne odświeżenie serii które jest bliższe prozy Bakera niż którykolwiek film wcześniej. Ostre i wierne, rozszerza mitologię bez deptania po niej. Dzięki niemu stworzy się grupa nowych fanów Hellraisera. UWIELBIAM.”

Hellraiser dobrze uchwycił kakofonię bólu i przyjemności, która hołduje oryginałowi i stoi na własnych nogach. Jamie Clayton jako Pinhead to perfekcja i godna następczyni Douga Bradleya. Mroczne, brutalne i zmysłowe.”

Hellraiser jest niepokojąco pyszny, przerażający i pociągający. Jamie Clayton jest perfekcyjna jako Pinhead. 10/10″

“Nowy Hellraiser to fantastyczny dodatek do serii, szanujący oryginał i jednocześnie unikalny. Odessa A’zion jako Riley to fantastyczna następczyni Kirsty Cotton, a Jamie Clayton daje przyjemność i ból, na które czekamy. Najlepsza część od czasu II.”

Poniżej zwiastun:

Film zadebiutuje 7 października tego roku. Reżyseruje David Bruckner. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA