search
REKLAMA
News

Jamie Clayton jako Pinhead w zwiastunie filmu HELLRAISER

“Hellraiser” zadebiutuje w październiku.

Łukasz Budnik

20 września 2022

hellraiser zwiastun
REKLAMA

W 1987 roku zadebiutował film Hellraiser: Wysłannik piekieł Clive’a Barkera. Bohater produkcji to Frank Cotton, który wkroczył w świat Cenobitów, piekielnego wymiaru, gdzie rozkosz i ból są nierozłączne. Przywrócony do życia Frank potrzebuje ofiar, aby stać się na powrót człowiekiem, jednak Cenobici – na czele z Pinheadem – pragną, aby mężczyzna znów zaczął cierpieć. Film doczekał się dziewięciu sequeli, a w Pinheada w większości wcielił się Doug Bradley.

Teraz w przygotowaniu jest film przeznaczony na Hulu. Jego bohaterką będzie Riley, młoda kobieta, która zmierzy się z sadystycznymi siłami, w tym właśnie z Pinheadem. Produkcja ma być odświeżeniem oryginalnego filmu i wierną adaptacją noweli The Hellbound Heart Barkera, na której oparto scenariusz. Po raz pierwszy w Pinheada wciela się kobieta – Jamie Clayton. W roli Riley zobaczymy z kolei Odessa A’zion. Poniżej pierwszy zwiastun:

Film zadebiutuje 7 października tego roku. Reżyseruje David Bruckner. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA