search
REKLAMA
News

Nowa zapowiedź serialu LOKI potwierdza, że bohater MCU nie ma jednej tożsamości płciowej

Nowy teaser serialu Loki zdradza szczegół na temat tytułowego bohatera.

Łukasz Budnik

8 czerwca 2021

REKLAMA

Marvel kontynuuje kampanię promocyjną serialu Loki, którego premiera już jutro na Disney+. Kolejny spot promocyjny potwierdza to, co fani MCU podejrzewali już wcześniej – tytułowy bohater jest postacią o “płynnej płci” (gender-fluid).

Przypomnijmy, że w serialu będziemy oglądać tę wersję bohatera, która uciekła z Tesseractem podczas podróży Avengers w czasie do bitwy o Nowy Jork. To właśnie w produkcji sygnowanej nazwiskiem Michaela Waldrona (Rick i Morty) dowiemy się, dokąd następnie udał się bohater. Na swojej drodze spotka organizację Time Variance Authority, która zajmuje się pilnowaniem porządku w liniach czasowych – a w tych właśnie namieszał Loki znikając z Tesseractem. Bohater będzie musiał pomóc w naprawie.

W nowym spocie widzimy akta Lokiego, gdzie – jak okazuje się po zbliżeniu kadru – w rubryce “płeć” wpisano “płynna”. Nie powinno to być zaskoczeniem dla osób zaznajomionych z komiksami Marvela (i nordycką mitologią). W historii Loki: Agent of Asgard z 2014 roku, Odyn nazywa tytułowego bohatera “mój syn, moja córka, moje dziecko, które jest obojgiem”, a jej autor Al Ewing zaznaczał, że Loki jest biseksualny. Do tej pory w MCU temat płci Lokiego nie był poruszany, podejrzewa się jednak, że w serialu zobaczymy Lady Loki. Postać Hiddlestona wielokrotnie wcielała się już jednak w inne postaci, w tym m.in. w Lady Sif.

Obok Toma Hiddlestona w Lokim pojawią się Sophia Di Martino, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Richard E. Grant i Wunmi Mosaku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA